Ledwo okiem, czyli subiektywny przegląd tygodnia

Cotygodniowy przegląd, w którym dowiesz się co  ominęło Cię w kulturze, marketingu, Twoim mieście i nie tylko 🙂 Subiektywnie. Czasem z lekkim przymrużeniem oka.

KULTURA
Najbardziej oczekiwany serial dekady ma datę premiery.

Czy serial Miasteczko Twin Peaks trzeba komuś przedstawiać? Mam nadzieję, że nie. (Jeżeli nie wiesz o czym mówię, nie przyznawaj się i biegnij szybko nadrobić zaległości!) Premiera już 21 maja. Niestety – zgodnie z wypowiedziami szefa stacji jak i samego Lyncha –  do sieci oprócz wypuszczonych już trailerów nie przenikną żadne poszlaki, które mogłyby w jakikolwiek sposób zdradzać fabułę. Nie pozostaje nic innego jak czekać w napięciu na powrót do pełnego tajemnic miasteczka 😉

 

Stranger Things – Nowy Sezon!

Netflix pięknie strollował swoich fanów. Pod informacją o nowym sezonie pojawiały się nawet groźby 😉 Jedno jest pewne: trusted tablets nowego sezonu jeszcze nie ma, ale na pewno pojawi się w tym roku. Cała sytuacja to dobra okazja do polecenia przeze mnie serialu jeszcze raz wszystkim, którzy go nie widzieli. A wiem, że nadal tacy są, którzy nawet nie słyszeli o jego istnieniu. Produkcja stworzona z elementów kina lat 80. łączy w sobie elementy baśni z elementami horroru. Niepowtarzalny klimat, świetni młodzi aktorzy, równoległe światy i wciągająca fabuła.

MARKETING

50 marketerów, których warto obserwować w social media w 2017 roku

Generalnie dobra lista od sprawnymarketing.pl z rzeczywiście wartościowymi ludźmi, ale wymieniłabym kilka pozycji. Nie tylko z powodu kwestii merytorycznych, ale i czysto pragmatycznych. Ciężko obserwować kogoś, kto opcji obserwowania na profilu nie ma, w ogóle nie udziela się w SM, ma konta prywatne lub pisze tylko o życiu prywatnym. (W ostatnim przypadku trochę tak jak ja – acz zapraszam oczywiście!). Ponadto jest dużo więcej wartościowych marketerów w Polsce.  Mam wrażenie, że Sprawny skoncentrował się tylko na tych, z którymi „tworzy biznesy” – prelegenci, szkoleniowcy itp. Acz wiadomo – (prawie) każda lista zawsze będzie listą subiektywną. Według mnie koniecznie na tę listę powinna trafić ta osoba!

Co z tą grywalizacją? Podsumowanie roku 2016

Moja mała pasja, która przerodziła się kilka lat temu w pracę licencjacką, a obecnie zgłębianie technik grywalizowania zespołu, a także wykorzystywania grywalizacji w mediach społecznościowych. Swoją drogą jeżeli macie jakieś dobre pozycje na ten temat – podrzućcie w komentarzu 🙂 Artykuł polecam, tym bardziej, że to dzieło mojej znajomej.

Marketingowe trendy 2017 – wypowiedzi 33 ekspertów

Sprawny Marketing po raz kolejny w moim zestawieniu, ale niepodważalnie wie, o czym pisze 😉 Boty, video, live, AR, AI i po raz kolejny rok mobile (ach, uwielbiam to co roku pisać!) Lektura dość powtarzalna, jeżeli ktoś śledził wszystkie wpisy tego typu od początku grudnia, ale i tak warta uwagi.

SMOG

Ja to tylko tu tak zostawię:

Super extra hiper tanie maseczki  takie dobre i tanie, że kupisz od razu dwie

Super extra fajna aplikacja  na Androida

MYDŁO I POWIDŁO

Zróbże zakupy bez wychodzenia z domu!

I nie, nie mówię tutaj o Tesco Online i innych tego typu tworach, a platformie Szopi.pl. Wpisujesz adres, wyświetlają się sklepy w Twojej okolicy (u mnie Lidl, Biedronka czy fantastyczny, nowo otwarty warzywniak w Krakowie Ogrodnicy). Możesz zamówić tylko z jednego sklepu lub wybrać produkty ze wszystkich. Każdy jeden sklep to 5zł za dostawę. Wartości minimalnej zamówienia nie ma. Czas oczekiwania: jak dla mnie zadziwiająco szybki! Dostawa z dwóch sklepów to ok. 2 godziny czasu. Na zimno idealne, a Ty nie marzniesz jak pingwin 🙂

giphy

Oświadczenie dot. działań charytatywnych Caritas i WOŚP

Ponad podziałami, po prostu. Wreszcie jakiś sensowny głos w dyskusji, która toczy się z roku na rok z coraz większym nasileniem.

Las w słoiku? To możliwe!

Odkąd odkryłam Świat GreenBells, wiedziałam, że muszę coś takiego mieć, a najlepiej umieć samemu robić. 3 słoiki stoją już w domu – mniej lub gorzej wykonane. Ponieważ w swoim życiu nie lubię słowa gorzej, zapisałam się na pokrewne warsztaty w Petit Fleur. Relacja i prosta instrukcja zatem niebawem na blogu 🙂 A tutaj warsztaty, być może załapiecie się jeszcze na jakieś wolne miejsca. Polecam!

 

Każdej nowej serii możecie spodziewać się co poniedziałek.

Komentarze

Ledwo polub!

Ledwo najnowsze

Kategorie

ania Opublikowane przez:

Discount Christian Louboutin Outlet Store 80% OFF and Free Delivery! Hot Sale Cheap Christian louboutin Pumps,Heels,Sneakers,Mary Jane Wedges for Women and Men