Muzyka od A do Z, czyli ledwo alfabet muzyczny. A!

W moim młodym życiu ominęły mnie zajawki na Britney Spears (słuchałam wtedy Mad Season i Alice In Chains), gdy wszyscy zachwycali się Iglesiasem i Martinem u mnie w głośnikach pobrzmiewał Helloween. Jedyna moda, które nie mogłam się oprzeć to Ich Troje i uwielbiany przeze mnie ongiś Michał Wiśniewski (boże, wybacz mi bo zgrzeszyłam). Potem przyszła pora na Burzum i odkrywanie black metalowego świata. Po black’u przyszła pora na post-rock, ambient, dark ambient, niedoceniany breakcore (polecam! Venatian Snares), math rock, noise rock, electroclash, electronica i shoegaze…

Żyję muzyką. I tym się chce podzielić. Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy. Subiektywnie. Skojarzeniami. Całą mną. 😉

Acid Drinkers – czy ten zespół trzeba przedstawiać? 😉 Polskie dobro. Na rynku już od 1986r. Ale się nie starzeją, rockowi wyjadacze nie mogą się starzeć! Zaczynali od trash metalu, ewoluowali w stronę heavy. Zdecydowany wyróżnik zespół to charyzmatyczny wokalista Tomasz „Titus” Pukacki. Słuchajcie!

Swallow the Needle

Acidofilia

We Died Before We Start To Live

Active Child

Chóralne wokale, eksperymenty z electronicą i popem – odkryłam przypadkiem, zostałam na dłużej. Bardzo dobre na wychillowanie się.

Johnny Belinda

You are all I see

Hanging On

Aesthetic Perfection

Zespół jednej płyty – nie dlatego, że pozostałe są złe – dlatego, że ta jedna jest dla mnie doskonała 🙂 Projekt industrialno – electroniczny, na pograniczu dark electro, EBM i aggrotech. Nie dla każdego.

A Violent Emotion – Full Album

Alt-J

Fanom indie rocka, tego zespołu nie trzeba przedstawiać 😉 Brytyjski, alternatywny kwartet podbił serca słuchaczy w ostatnich latach – w tym moje. Zespół ciężko zamykać w obrębie jednego gatunku, ponieważ na ich płytach można odnaleźć folk, pop, hip-hop beats, trip-hop czy atmospheric rock. W swoich tekstach, co szczególnie mnie urzekło, nawiązują do filmów i literatury.

Fitzpleasure

Every Other Freckle

Breezeblocks

And So I Watch You From Afar

Post – rockowy zespół, na którego koncert zdecydowanie warto się wybrać. Gitarowe riffy zachwycają cały czas, ale dopiero na żywo chłopaki pokazują i dają odczuć, co potrafią. Ciekawa nazwa zespołu powstała na podstawie ostatniego zdania w liście, w którym dziewczyna gitarzysty postanawia z nim zerwać. Dowód na to, że nieszczęście w miłości pobudza kreatywność 😉

Set Guitars To Kill

Anorexia Nervosa

Francuski black metal w najlepszym wydaniu. Kultowy zespół grający symfoniczny black metal. Chóralne wstawki zachwycają, a nowe zespoły grające w tym stylu to tylko ich nieudolne kopie. Niestety – zespół zawiesił swoją działalność.

Stabat Mater Dolorosa

The Shining

Antimatter – pochodna równie dobrej Anathemy (prekursorzy gatunku doom metal razem z takimi zespołami jak Katatonia i My Dying Bride, teraz balansują pomiędzy rockiem progesywnym, art rockiem), bo zespół został założony przez ich byłego basistę i tekściarza Duncana Pattersona. Grają coś pomiędzy gotykiem, rockiem atmosferycznym i trip-hopem. Poetyckie teksty. Piękny głos wokalisty. Niesamowita linia melodyczna. Spokój i melancholia.  Spędziłam przy nich niejeden wieczór rozkoszując się dźwiękami. Polecam każdemu.

1. Weight of the world

2. Leaving Eden

3. Epitaph

Archive

Brytyjska grupa trip-hopowa, w której graniu ewidentnie daje się słyszeć także post- i progrockowe dźwięki. Każda kolejna ich płyta to prawdziwe arcydzieło. Na szczególną uwagę zasługuje produkcja ostatnich albumów. Piękno w najczystszej postaci.

Again

Bullets

Fuck You

Ayeron – epicka muzyka oparta na motywach science fiction. Poznana dzięki składance z magazynu Metal Hammer. Jedną piosenkę tego zespołu zapętlałam miesiącami – ach te czasy bez dostępu do internetu 😉 Potem, gdy już dostęp był większy zapętlała całą ich dyskografię. Zachwycałam się szczególnie concept płytami, które opowiadały jedną historię od początku do końca. Każda płyta inna. Ale każda charakterystyczna dla Ayeron: symfonicznie, z syntezatorami i gitarami cialisfrance24.com elektronicznymi, najczęściej w formie rockowej opery. Polecam!

Day 16: Looser

Comatose

Ride the commet

The Avener

Dość nietypowa pozycja na mojej liście, ponieważ Avener (Tristan Casara), to francuski producent muzyki house i electro. Muzyka, niezwykle płynna, zachwyca. Na uwagę zasługuje szczególnie płyta „The Wanderings of the Avener”. Utwory jak i ich remixy wpadają w ucho i zapadają w pamięć. Każdy utwór nagrany został z innym zespołem / wokalistą jak Mazzy Star, Kadebostany czy Adam Cohen.

Wandering of the Avener – Full album

Abyssos

Można powiedzieć, że kolejny black metalowy (melodyczny) zespół, jednakże ja uwielbiam ich brzmienie – poezja. Warto się w nich zasmakować i dać porwać muzycznej podróży 🙂

Together we summon the dark – Full album

Fhinsthanian Nightbreed

Alice in Chains

Poznałam ich w młodości i wędruję z nimi przez życie aż do teraz. Zespół z pogranicza grunge i heavy metalu dołączył jako kolejny po Nirvanie, Soundgarden i Pearl Jam, do grona zespołów z Seattle, które osiągnęły komercyjny sukces. Layne Staley – wokalista – posiadał według mnie jeden z najpiękniejszych i najbardziej charyzmatycznych głosów w historii. Niestety – przedawkował narkotyki, a zespół reaktywowany z nowym wokalistą nie odnosił już większych sukcesów.

Love, Hate, Love

Man In The Box

Down In a Holl

Agalloch

Bardzo klimatyczny doom / black metalowy zespół, który za każdym razem zabiera mnie we wspaniałą podróż po mrocznych lasach i nieodkrytym. Samo słowo „agalloch” oznacza po angielsku wonną żywicę, więc moje skojarzenia nie są tak odległe. Teksty zespołu oscylujące wokół śmierci, zagubienia i depresji idealnie zgrywają się z powolną, mroczną, sączącą się z głośników muzyką.

The Mantle

Ashes Against The Grain

Asaf Avidan

Nie mogłam wyjść z szoku, kiedy okazało się, iż Asaf to nie kobieta, a mężczyzna. Usłyszycie – sami dowiecie się dlaczego. Izraelski wokalista i autor tekstów gra piękny folk, folk -rock, tworząc jednocześnie swój własny, niepowtarzalny styl. Wspaniała ekspresja.

Reckoning Song

Love It Or Leave It

Bang Bang

Ciąg dalszy nastąpi 🙂

 

Komentarze

Ledwo polub!

Ledwo najnowsze

Kategorie

ania Opublikowane przez:

Discount Christian Louboutin Outlet Store 80% OFF and Free Delivery! Hot Sale Cheap Christian louboutin Pumps,Heels,Sneakers,Mary Jane Wedges for Women and Men