Masz zły humor? Sięgnij po sprawdzone motywatory

Przychodzi taki moment w życiu, że masz ochotę zwinąć się w kłębek i zostać „burrito of sadness”. Ja tak mam. Takie życie. Ale walczę z tym. Skutecznie i na co dzień. Jak? Ano tak. 

Naucz się przyjmować komplementy

To nie żart. Taka nasza chyba regionalna, polska przypadłość, że nie radzimy sobie z komplementami. Jeżeli ktoś Cię chwali, mówi że ładnie wyglądasz / zrobiłaś to dobrze / jesteś zajebista / mądra / ładna / śliczna przyjmij to na klatę. Podziękuj.  Naciesz się tym i zapisz tę chwilę w pamięci. Kolekcjonuj jak motyle albo obserwatorów na Insta. Przypominaj sobie w momentach kryzysu – po cóż ktoś miałby Cię komplementować bez powodu.

Uśmiechaj się 

Do innych, do siebie, do lustra. Już taki nasz mózg, że daje się oszukać. Uśmiechając się momentalnie coś mu się przestawia i myśli, że wszystko w porządku, a przynajmniej lepiej. Uśmiech czyni cuda! Poza tym jak Ty się uśmiechasz do Świata, świat uśmiecha się do Ciebie. Wierzę w karmę, bo karma to suka. Ale przez to wierzę też, że dobra karma wraca zawsze!

Wypisz na kartce swoje osiągnięcia

Skończyłaś studia? Jesteś naprawdę super, udało Ci się osiągnąć coś niesamowitego! Dostałeś awans? Kochaniutki, niezły z Ciebie bystrzak!  W końcu udało Ci się zrobić to pyszne brownie i nie wyszedł zakalec?  No królowo kuchni!  

Na co dzień dokonujesz TYLE niesamowitych rzeczy. Nie zapominaj o nich. Zapisuj je. Na kartce w notatniku, na karteczkach przypiętych do tablicy nad Twoim biurkiem, nad lustrem, w notatniku na komputerze. Nie ważne gdzie! Ważne, żeby osiągnięcia były czas pod ręką i przypominały jak ŚWIETNĄ osobą jesteś.

Śnij, marz i spełniaj

Spełnione marzenia dają power. Ale te niespełnione jeszcze większy – masz o co walczyć i po co wyjść z łóżka. Przecież Nowa Zelandia nie odkryje się sama, tak samo jak i Twój talent aktorski.

Wypisz marzenia, które udało Ci się spełnić

Zrób album ze zdjęciami. Powieś je nad biurkiem / lustrem / łóżkiem – niepotrzebne skreślić. Nic tak nie motywuje do działania i poprawy humoru jak dowody na to, że marzenia (TWOJE) się spełniają, że jesteś tak ŚWIETNĄ, wytrwałą i upartą osobą, że udaje Ci się je spełnić.

Znajdź jedną prostą rzecz, która zawsze sprawia Ci radość

Wystarczy jedna. Ale może być ich dziesięć. Najważniejsze, żeby były proste, łatwo dostępne i wykonywalne prawie w każdym momencie. Dla mnie to ulubiona piosenka, kostka czekolady, odcinek serialu albo szybka wymiana zdań o niczym z bliską osobą. Takie małe „totemy mocy i dobrego humoru”. Działają, potwierdzone!

Zrób coś dla siebie

I nie czekaj, aż ktoś zrobi to za ciebie albo dla Ciebie. Rozpieszczaj się jakbyś był / była swoją najlepszą przyjaciółką / przyjacielem. (Chociaż w męskim świecie wygląda to pewnie inaczej.) Rozpatrując wszystkie swoje problemy, narzekając tak naprawdę zapominamy o najważniejsze w tym wszystkim –  o sobie samych. Szukamy rozwiązania na zewnątrz, obwiniamy się i karzemy za nieudane bitwy i wojny życiowe.  A wystarczy nagradzać się za te wygrane, nie rozpamiętywać i nie szukać winy w sobie. idź do SPA, idź na piwo z przyjaciółką, wykrzycz coś całemu Światu – zrób wszystko to, co poleciłabyś w trudnych chwilach bliskiej osobie. Skoro ma pomóc innym, dlaczego nie Tobie?

A jakie są Twoje metody?

Komentarze

Ledwo polub!

Ledwo najnowsze

Kategorie

ania Opublikowane przez:

Discount Christian Louboutin Outlet Store 80% OFF and Free Delivery! Hot Sale Cheap Christian louboutin Pumps,Heels,Sneakers,Mary Jane Wedges for Women and Men