It’s ⚠️ Time to BeReal. ⚠️

BeReal to aplikacja społecznościowa, która w swoich założeniach i dostępnych funkcjach w 100% opiera się na autentyczności. “Everyday at a different time, everyone is notified simultaneously to capture and share a photo in 2 minutes.” Prosty tagline od razu wyjaśnia z czym mamy do czynienia. 😁

BeReal powstał w 2020 roku. Został założony przez dwóch francuskich programistów, Alexisa Barreyata i Kevina Perreau. Aplikacja przeżywa obecnie (w Polsce, w innych krajach “mamy to za sobą”) okres dużej popularności i jest poniekąd w centrum uwagi. Między innymi dlatego, że daje odbiorcom totalnie inne doświadczenia, niż pozostałe kanały SM*. Casey Newton, dziennikarz, napisał BeReal “…combines nostalgia for social apps that came before with an anxiety about the world those apps created.” Coś w tym jest! Samo powiadomienie z aplikacji ⚠️ Time to BeReal. ⚠️ stało się swoistego rodzaju memem.

*TikTok już skopiował rozwiązanie i stworzył drugą aplikację TikTok Now. Instagram również, obecnie w Stories możemy używać podwójnej opcji kamery podczas robienia zdjeć.

Jak to działa?

Główną funkcją aplikacji jest wrzucanie jednego zdjęcia dziennie. Nie mniej, nie więcej. Codziennie o innej porze dostajemy powiadomienie, które nas zachęca. Z drobną różnicą w stosunku do tagline: zdjęcie możemy dodać nawet z 20 godzinnym opóźnieniem, ale wtedy będzie wyświetlane tylko do kolejnego powiadomienia. Nie mamy historii zdjęć innych użytkowników, ale jak najbardziej możemy w kalendarzu przeglądać historię “naszym momentów” i zdjęć, które dodaliśmy.

Brak alternatywnego tekstu dla tego zdjęcia

Posty, które wrzucamy do aplikacji robione są jednocześnie kamerą z przodu i z tyłu. Chociaż jest tutaj dwusekundowe opóźnienie, więc możemy trochę oszukać rzeczywistość.

Zdjęcia innych, które widzimy, podzielone są na dwie kategorie:

  • znajomi,
  • eksploruj.
Brak alternatywnego tekstu dla tego zdjęcia

Aby “odblokować” zdjęcia znajomych z danego dnia, musimy sami dodać “BeReala”. Zdjęcia możemy lajkować, komentować oraz dodawać reakcje. Ciekawa opcja to spersonalizowane emojisy. Powstają na bazie… naszych zdjęć!

Brak alternatywnego tekstu dla tego zdjęcia

Ktoś zrobił screenshot Twojego zdjęcia? Możesz to sprawdzić. Wystarczy, że BeReal udostępnisz, np na IG Stories. (Można je udostępniać w większości SM w natywny sposób).

Czy to miejsce dla firm? Miałam szczerą nadzieję, że nie. Ale już pojawiają się pierwsze firmowe konta.

Psss. Dodajmy się do znajomych. 

Anna Ledwoń-Blacha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Content interaktywny
10.01.2022

Content interaktywny

A Ty którą czarodziejką z księżyca jesteś? Opcjonalnie: jakim rodzajem chleba jesteś? Kto z nas nie wypełnił nigdy tego typu testu niech pierwszy rzuci kamieniem. I nie ma w tym nic dziwnego. Tego typu treści maksymalnie angażują. Nie tylko swoją tematyką, ale i przyjemną formą.

Brak kobiet na marketingowych scenach?
12.10.2022

Brak kobiet na marketingowych scenach?

Problem braku specjalistek (marketerek) w mediach czy na marketingowych i biznesowych scenach poruszany jest od dawna. I co ważne: od jakiegoś czasu dyskurs nabiera rozpędu i doczekaliśmy się zmian.

Lubię rozmawiać. Dużo. I na temat. ŚMIAŁO!

ZOBACZ MNIE NA INSTA