It’s ⚠️ Time to BeReal. ⚠️

BeReal to aplikacja społecznościowa, która w swoich założeniach i dostępnych funkcjach w 100% opiera się na autentyczności. “Everyday at a different time, everyone is notified simultaneously to capture and share a photo in 2 minutes.” Prosty tagline od razu wyjaśnia z czym mamy do czynienia. 😁

BeReal powstał w 2020 roku. Został założony przez dwóch francuskich programistów, Alexisa Barreyata i Kevina Perreau. Aplikacja przeżywa obecnie (w Polsce, w innych krajach “mamy to za sobą”) okres dużej popularności i jest poniekąd w centrum uwagi. Między innymi dlatego, że daje odbiorcom totalnie inne doświadczenia, niż pozostałe kanały SM*. Casey Newton, dziennikarz, napisał BeReal “…combines nostalgia for social apps that came before with an anxiety about the world those apps created.” Coś w tym jest! Samo powiadomienie z aplikacji ⚠️ Time to BeReal. ⚠️ stało się swoistego rodzaju memem.

*TikTok już skopiował rozwiązanie i stworzył drugą aplikację TikTok Now. Instagram również, obecnie w Stories możemy używać podwójnej opcji kamery podczas robienia zdjeć.

Jak to działa?

Główną funkcją aplikacji jest wrzucanie jednego zdjęcia dziennie. Nie mniej, nie więcej. Codziennie o innej porze dostajemy powiadomienie, które nas zachęca. Z drobną różnicą w stosunku do tagline: zdjęcie możemy dodać nawet z 20 godzinnym opóźnieniem, ale wtedy będzie wyświetlane tylko do kolejnego powiadomienia. Nie mamy historii zdjęć innych użytkowników, ale jak najbardziej możemy w kalendarzu przeglądać historię “naszym momentów” i zdjęć, które dodaliśmy.

Brak alternatywnego tekstu dla tego zdjęcia

Posty, które wrzucamy do aplikacji robione są jednocześnie kamerą z przodu i z tyłu. Chociaż jest tutaj dwusekundowe opóźnienie, więc możemy trochę oszukać rzeczywistość.

Zdjęcia innych, które widzimy, podzielone są na dwie kategorie:

  • znajomi,
  • eksploruj.
Brak alternatywnego tekstu dla tego zdjęcia

Aby “odblokować” zdjęcia znajomych z danego dnia, musimy sami dodać “BeReala”. Zdjęcia możemy lajkować, komentować oraz dodawać reakcje. Ciekawa opcja to spersonalizowane emojisy. Powstają na bazie… naszych zdjęć!

Brak alternatywnego tekstu dla tego zdjęcia

Ktoś zrobił screenshot Twojego zdjęcia? Możesz to sprawdzić. Wystarczy, że BeReal udostępnisz, np na IG Stories. (Można je udostępniać w większości SM w natywny sposób).

Czy to miejsce dla firm? Miałam szczerą nadzieję, że nie. Ale już pojawiają się pierwsze firmowe konta.

Psss. Dodajmy się do znajomych. 

Anna Ledwoń-Blacha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Czego nie dodawać na Facebooka?
10.05.2023

Czego nie dodawać na Facebooka?

Czy na Facebooka można wrzucać wszystko? Czy jest treść, której nie powinno się tam publikować? Wiedza o tym, jakiego contentu Facebook “nie lubi” to niezwykle przydatna wiedza. Dowiedz się, jak nie denerwować algorytmu.

Co to jest Real Time Marketing? Przykłady!
19.04.2023

Co to jest Real Time Marketing? Przykłady!

Dyskusji na temat tego co to jest Real Time Marketing, a czym też nie jest można odnaleźć w sieci tysiące. I cóż… nie do końca mają one sens. Głównie dlatego, że RTM to o wiele szersze pojęcie, niż Ci się wydaje. Zaraz wyjaśnię Ci dlaczego.

Lubię rozmawiać. Dużo. I na temat. ŚMIAŁO!

ZOBACZ MNIE NA INSTA