It’s ⚠️ Time to BeReal. ⚠️

BeReal to aplikacja społecznościowa, która w swoich założeniach i dostępnych funkcjach w 100% opiera się na autentyczności. “Everyday at a different time, everyone is notified simultaneously to capture and share a photo in 2 minutes.” Prosty tagline od razu wyjaśnia z czym mamy do czynienia. 😁

BeReal powstał w 2020 roku. Został założony przez dwóch francuskich programistów, Alexisa Barreyata i Kevina Perreau. Aplikacja przeżywa obecnie (w Polsce, w innych krajach “mamy to za sobą”) okres dużej popularności i jest poniekąd w centrum uwagi. Między innymi dlatego, że daje odbiorcom totalnie inne doświadczenia, niż pozostałe kanały SM*. Casey Newton, dziennikarz, napisał BeReal “…combines nostalgia for social apps that came before with an anxiety about the world those apps created.” Coś w tym jest! Samo powiadomienie z aplikacji ⚠️ Time to BeReal. ⚠️ stało się swoistego rodzaju memem.

*TikTok już skopiował rozwiązanie i stworzył drugą aplikację TikTok Now. Instagram również, obecnie w Stories możemy używać podwójnej opcji kamery podczas robienia zdjeć.

Jak to działa?

Główną funkcją aplikacji jest wrzucanie jednego zdjęcia dziennie. Nie mniej, nie więcej. Codziennie o innej porze dostajemy powiadomienie, które nas zachęca. Z drobną różnicą w stosunku do tagline: zdjęcie możemy dodać nawet z 20 godzinnym opóźnieniem, ale wtedy będzie wyświetlane tylko do kolejnego powiadomienia. Nie mamy historii zdjęć innych użytkowników, ale jak najbardziej możemy w kalendarzu przeglądać historię “naszym momentów” i zdjęć, które dodaliśmy.

Brak alternatywnego tekstu dla tego zdjęcia

Posty, które wrzucamy do aplikacji robione są jednocześnie kamerą z przodu i z tyłu. Chociaż jest tutaj dwusekundowe opóźnienie, więc możemy trochę oszukać rzeczywistość.

Zdjęcia innych, które widzimy, podzielone są na dwie kategorie:

  • znajomi,
  • eksploruj.
Brak alternatywnego tekstu dla tego zdjęcia

Aby “odblokować” zdjęcia znajomych z danego dnia, musimy sami dodać “BeReala”. Zdjęcia możemy lajkować, komentować oraz dodawać reakcje. Ciekawa opcja to spersonalizowane emojisy. Powstają na bazie… naszych zdjęć!

Brak alternatywnego tekstu dla tego zdjęcia

Ktoś zrobił screenshot Twojego zdjęcia? Możesz to sprawdzić. Wystarczy, że BeReal udostępnisz, np na IG Stories. (Można je udostępniać w większości SM w natywny sposób).

Czy to miejsce dla firm? Miałam szczerą nadzieję, że nie. Ale już pojawiają się pierwsze firmowe konta.

Psss. Dodajmy się do znajomych. 

Anna Ledwoń Blacha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
AI w pigułce. Narzędzia AI.
9.02.2023

AI w pigułce. Narzędzia AI.

Niezaprzeczalnie temat sztucznej inteligencji “rozgrzewa nasze komputery.” Czy AI to trend? Sama jako taka wg mnie nie jest trendem, wszakże istnieje od ponad 70 lat, ale jej wykorzystywanie w content marketingu, tworzeniu tekstów, grafik, zdjęć, kodu – tak.

O wyznaczaniu celów i KPI w Social Media
15.02.2023

O wyznaczaniu celów i KPI w Social Media

Musiałam wybrać temat na konferencję marketingową. Dość dużą. Zapytałam znajomych, Klientów, współpracowników – jaki temat? Zaproponowałam trzy, w tym jeden oparty na wyznaczani celów i KPI. Feedback? “Nuda, to się nie sprzeda, to nie jest sexy”.

Własna firma od 7 lat [WNIOSKI]
8.08.2022

Własna firma od 7 lat [WNIOSKI]

Są takie momenty, które zmuszają do refleksji. Niekoniecznie wielkie rocznice czy przełomowe momenty. U mnie było to zwykłe “dzień dobry” powiedziane przez młodego sąsiada. Świadomość upływającego czasu.

Lubię rozmawiać. Dużo. I na temat. ŚMIAŁO!

ZOBACZ MNIE NA INSTA